Daktyle zamiast słodyczy

Daktyle to słodkie owoce, które będą doskonałym wyborem, kiedy najdzie nas ochota na coś słodkiego. To świetna alternatywa dla słodyczy. Zamiast wybierać przekąski mające puste kalorie, lepiej wybrać smakołyk przepełniony witaminami i wartościami odżywczymi, który swym smakiem przyciągnie do siebie nie tylko dzieci.

Daktyle zawierają dużo cukrów prostych, które nie wymagają procesu trawienia, gdyż od razu zostają wchłonięte przez organizm, dzięki temu stanowią doskonałe źródło energii. Dodatkowo uzupełniają niedobory glikogenu w wątrobie i mięśniach. Zawierają  witaminy A, C, B1, B2 i PP oraz związki mineralne tj.: potas, żelazo, fosfor i magnez, a także przeciwutleniacze i naturalne salicylany, które działają podobnie jak aspiryna. Zawartość dużej ilości błonnika zapobiega zaparciom oraz obniża poziom cukru we krwi.  Daktyle działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, łagodzą objawy menopauzy.

Bardzo dobrze wpływają na pracę naszego serca. Witamina A zawarta w owocach ma również korzystny wpływ na nasze oczy oraz skórę. Daktyle mają zbawiennie działanie na nasz układ trawienny, dlatego, że wspomagają pracę dobrych bakterii oraz mają właściwości przeczyszczające. Osoby cierpiące na zaparcia powinny namoczyć owoce na noc w wodzie, a rano je zjeść. Daktyle są wskazane dla osób cierpiących na niedowagę, ponieważ zawarte w nich cukry i tłuszcze, a także witaminy i minerały pomogą w zatrzymaniu utraty wagi.