Dlaczego warto pić czystek?

W ostatnim czasie bardzo często mówi się o właściwościach leczniczych czystka. O kilku z nich możecie przeczytać poniżej.

Czystek  jest bogactwem polifenoli (silne przeciwutleniacze). Są to substancje, które hamują powstawanie i rozwój stanów zapalnych w organizmie oraz neutralizują wolne rodniki.  Czystek ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe. Wzmacnia odporność. Oczyszcza organizm z toksyn. Picie herbaty z czystka pozwala na pozbycie się przeziębienia i grypy. Ponadto pomaga walczyć z nadmiernym poceniem się. Wspomaga higienę jamy ustnej, zastępując płyny do płukania jamy ustnej. Działa wybielająco na zęby. Zapobiega chorobie niedokrwiennej serca- rozpuszcza zatory i zakrzepy.

Warto pamiętać, że herbata z czystka jest tylko suplementem a nie lekiem. W związku z tym nie powinniśmy rezygnować z terapii, którą zalecił nam lekarz. W przypadku stosowania leków należy skonsultować się z lekarzem, gdyż niektóre zioła wchodzą w interakcje z lekami. Może mieć to negatywny wpływ na nasz organizm.

Nie pozostaje nam nic innego jak włączyć do swojej diety herbaty z czystka.