Płatki owsiane – bogactwo błonnika

W swoim składzie zawierają selen, magnez, potas, cynk, żelazo. Jest rewelacyjnym źródłem błonnika, który wpływa korzystnie na serce obniżając poziom cholesterolu we krwi. Regularne jedzenie płatków owsianych jest w stanie zmniejszyć oporność komórek na insulinę, a także pomóc w uregulowaniu poziomu cukru we krwi. Każdy, bez względu na wiek, powinien jeść płatki owsiane, które dostarczają niezbędnego błonnika. Są one pożywne i sprawiają, że nasz organizm dłużej jest syty. Płatki owsiane wspomagają walkę z nadwagą.

Płatki owsiane można przygotowywać na różne sposoby. Można robić z nich owsianki, ciasteczka zbożowe, mleko owsiane. Używać jako dodatek do omletów, naleśników, bułeczek i innych wypieków drożdżowych.

Płatki owsiane zawierają olej, który szybko jełczeje, jeśli są niewłaściwie przechowywane. Trzymaj je w suchym i chłodnym miejscu lub w lodówce, gdzie mogą się znajdować przez ok. 3 miesiące.

Aby wydobyć aromat płatków przed ugotowaniem opiekaj je chwile w suchym garnku na średnim ogniu.  Jeśli ugotujesz płatki owsiane w wodzie, otrzymasz gęstą owsiankę o lekko orzechowej barwie.