Woda kokosowa – naturalny izotonik

Woda kokosowa jest to produkt pozyskiwany z młodych, niedojrzałych kokosów.  Płyn jest sterylnie czysty, dzięki licznym filtracjom, które przechodzi w drzewie. Doskonale orzeźwia. Ma słodkawy, orzechowy smak. Zawiera łatwo przyswajalne węglowodany i elektrolity. 200ml wody kokosowej ma zaledwie 5,5 kcal.

Pijąc wodę kokosową dostarczamy naszemu organizmowi dużo witamin i minerałów. W płynie znajdują się witaminy: B1, B2, B3, B5, B6 i C, oraz minerały  tj.: magnez, potas, wapń, fosfor. Poziom elektrolitów w wodzie kokosowej jest prawie identyczny jak w osoczu ludzkiej krwi.

Woda kokosowa dzięki swoim właściwościom może stanowić naturalny izotonik. Dostarczając niezbędne mikroelementy w naturalnej postaci, nawadnia ludzki organizm 10x lepiej od zwykłego napoju izotonicznego. Nie zawiera stabilizatorów, substancji słodzących czy konserwantów.

Woda kokosowa korzystnie wpływa na serce i układ krwionośny obniżając cholesterol oraz ciśnienie krwi, a także zmniejsza ryzyko miażdżycy. Dodatkowo dobrze wpływa na schorzenia układu nerwowego, trawiennego oraz moczowego, wspomaga pracę nerek. Posiada również właściwości antybakteryjne, antywirusowe, antyalergiczne oraz przeciwgrzybicze, co pomaga wzmocnić odporność organizmu.

Woda kokosowa ma również właściwości opóźniające procesy starzenia się komórek skóry, dzięki kinetynie, która dodatkowo pomaga w regeneracji skóry po oparzeniach słonecznych, wzmacnia paznokcie oraz cebulki włosów.